Zespół Horyzonty24 miał przyjemność uczestniczyć w realizacji serii filmów dokumentalno-historycznych, które powstały z inicjatywy przewodnika miejskiego pana Tomasza Smagłowskiego – kierownika CAS „Karmel” w Strzegomiu.

„Sekrety Bazyliki Św. App. Piotra i Pawła”

W filmie o kościele św. Apostołów Piotra i Pawła. Realizator wraz z przewodnikiem zabiera widzów, po niedostępnych dotąd miejscach Bazyliki Mniejszej w Strzegom.

Sekrety Bazyliki Św. App. Piotra i Pawła

Zdjęcia: Dariusz Kulpiński i Tomasz Smagłowski
Produkcja: Dariusz Kulpiński

„Sekrety kościoła Zbawiciela”

Kościół Najświętszego Zbawiciela Świata i Matki Bożej Szkaplerznej w Strzegomiu

Pierwotna budowla została wzniesiona w 1430 roku. Przebudowali ją karmelici w 1729 roku, a następnie ewangelicy w 1819 roku do obecnego kształtu. W 1997 roku świątynia została przejęta przez katolickiego biskupa legnickiego Tadeusza Rybaka i poświęcony pod wezwaniem Najświętszego Zbawiciela Świata i Matki Bożej Szkaplerznej. Z tej świątyni pochodzi bogaty ołtarz szkaplerzny obecnie znajdujący się w bazylice świętych Apostołów Piotra i Pawła. Najcenniejszy zabytek pochodzący z czasów karmelitów: obraz Świętej Anny Samotrzeć jest umieszczony obecnie w Muzeum Narodowym we Wrocławiu. Świątynia została zbudowana w stylu barokowym.

źródło: www.pl.wikipedia.org

Sekrety kościoła Zbawiciela

Zdjęcia: Dariusz Kulpiński i Tomasz Smagłowski
Produkcja: Dariusz Kulpiński

„Sekrety trzech kościołów”

Sekrety trzech kościołów

Zdjęcia: Dariusz Kulpiński i Tomasz Smagłowski
Produkcja: Dariusz Kulpiński

REALIZACJA FILMOWA DLA TELEWIZJI INTERNETOWEJ STRZEGOM

HORYZONTY24